Maszyny do obróbki metalu nowe i używane

Nasi specjaliści prowadzą szkolenia z zakresu obsługi mechanicznej i programistycznej. Oferowane przez nas maszyny do obróbki metalu CNC zapewniają stabilną i ciągłą pracę nawet w trudnych warunkach. Wydajność maszyny należy dobrać odpowiednio do potrzeb przedsiębiorstwa, uwzględniając zarówno obecną sytuację, jak i przyszły rozwój.

Po zakończeniu się okresu gwarancyjnego świadczymy także usługi serwisowe. Dzięki temu maszyny do obróbki metalu są w stanie służyć przez długi czas. Sprawny park maszynowy pozwala codziennie realizować nowe zlecenia. Realizujemy także cykliczne przeglądy techniczne, dzięki czemu maszyny do obróbki metalu utrzymywane są nieustannie w odpowiedniej formie. Nasz sprzęt zapewnia najwyższą precyzję i dokładność podczas wykonywania detali.

Zadzwoń lub wyślij e-mail i
znajdziemy maszynę dla Ciebie
TELEFON
Wieloletnie Doświadczenia
maszyny do obróbki metalu co to jest budowa i zastosowanie nowe i używane
Profesjonalnie, wieloletnie doświadczenie Rzetelnie i solidnie Sprawna obsługa i dobry kontakt
profesjonalne usługi i kompleksowa oferta

Maszyny do obróbki metalu nowe i używane

Metal to najtwardszy rodzaj materiału, który jest dzisiaj szeroko wykorzystywany w przemyśle i budownictwie. Obecnie maszyny do obróbki metalu wykorzystuje się na szeroką skalę. Są to urządzenia manualne oraz numeryczne (CNC). Metal można obrabiać na wiele sposobów, na przykład poprzez spawanie lub skrawanie.

To właśnie ten drugi rodzaj obróbki jest dzisiaj najpowszechniejszy. Oferujemy naszym Klientom kompleksowe maszyny do obróbki metalu poprzez skrawanie, które są sterowane numerycznie. Tego typu urządzenia zapewniają najwyższą wydajność produkcji oraz precyzję w tworzeniu detali.

Postaw na doświadczenie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Kompleksowo - szkolenie, serwis, dostawa
Poznaj nas lepiej

Maszyny do obróbki metalu co to jest i budowa

Zaawansowane maszyny do obróbki metalu są sterowane komputerowo. Całym procesem obróbki zarządza komputer. Rolą operatora podczas wykorzystywania maszyn numerycznych jest prawidłowe ustawienie narzędzi oraz parametrów pracy. Zapewnia to wysoki poziom precyzji i powtarzalności, co jest potrzebne do produkcji seryjnej. Dzięki zamkniętemu układowi zwrotnemu obrabiarki numerycznej możliwe jest wykonanie w pełni powtarzalnej sekwencji ruchów.

Sterowane komputerowo maszyny do obróbki metalu pozwalają na sprawne realizowanie skomplikowanych zadań. Oferowany przez nas sprzęt może pracować jednocześnie w wielu osiach, co pozwala na przyspieszenie pracy - nie ma potrzeby przekładania detalu na inną maszynę w celu jego dalszej obróbki.

Zadzwoń lub wyślij e-mail i
znajdziemy maszynę dla Ciebie
TELEFON
+15
Lat
doświadczenia
+573
Sprzedanych
Maszyn
16
Specjalistów
W Zespole

Maszyny do obróbki metalu używane i nowe

Wykorzystując maszyny do obróbki metalu, należy wiedzieć, jak się do tego przygotować. Niezbędne będzie wcześniejsze zaprojektowanie przedmiotu, który ma zostać wykonany. W tym celu stosuje się oprogramowanie do wspieranego komputerowo projektowania (CAD).

Przedstawiony graficznie proces zostaje następnie przekonwertowany na język zrozumiały przez maszynę (G-kod) dzięki oprogramowaniu do wspieranego komputerowo wytwarzania (CAM). W przypadku prostszych prac możliwe jest samodzielne stworzenie kodu przez operatora.

Do stworzenia odpowiedniego programu niezbędna jest wiedza z zakresu programowania, fizyki, geometrii i materiałoznawstwa. Prowadzimy kompleksowe szkolenia, podczas których operatorzy mogą zwiększyć swoje kompetencje z tego zakresu. Dobrze zaprogramowane maszyny do obróbki metalu zapewniają precyzyjną i wydajną pracę przedsiębiorstwa. Liczne branże chętnie wykorzystują maszyny numeryczne, które w przemyśle niemalże całkowicie zastąpiły już swoje manualne odpowiedniki.

Sterowanie maszyny do obróbki metalu

Wszystkie numeryczne maszyny do obróbki metalu posiadają swoje układy sterowania. Mogą się one różnić pod względem budowy. Wyróżnia się trzy podstawowe sposoby sterowania maszynami numerycznymi do obróbki metalu:

 • Sterowanie punktowe - Wykorzystuje narzędzie do obróbki w konkretnym punkcie, który określony jest względem przedmiotu obrabianego.
 • Sterowanie odcinkowe - Stosuje oś współrzędnych jako punkt odniesienia dla narzędzia skrawającego.
 • Sterowanie kształtowe (ciągłe) - Używa wielopłaszczyznowej osi o szerokim zakresie ruchów. Pozwala na wykonywanie wielowymiarowych brył.

Maszyny do obróbki metalu używane i nowe - zastosowanie

Nowoczesne maszyny do obróbki metalu pozwalają nie tylko na skrawanie, ale też cięcie, spawanie, elektrodrążenie i gięcie metalowych elementów. W ten sposób można w pełni zautomatyzować procesy produkcyjne.

W takiej kwestii jak maszyny do obróbki metalu urządzenia numeryczne wyprzedzają manualne pod każdym względem. Mając tą świadomość, dostarczamy Państwu najnowsze rozwiązania z zakresu technologii obróbki metalu. Dysponujemy prostymi urządzeniami warsztatowymi, które przeznaczone są dla majsterkowiczów i niewielkich firm, a także potężnymi maszynami przemysłowymi. Nasze urządzenia wykorzystywane są w różnych branżach:

 • Motoryzacja
 • Lotnictwo
 • Produkcja maszyn
 • Energetyka
 • Medycyna
 • Budownictwo
 • Kolejnictwo

Rodzaje obróbki skrawaniem, które wykonują maszyny do obróbki metalu:

 • Toczenie - polega na obróbce za pomocą obrotowego ruchu tnącego. Obracany jest obrabiany materiał. Możliwe jest tworzenie kształtów owalnych, cylindrycznych czy stożków.
 • Frezowanie - powszechna metoda obróbki powierzchni płaskich. Frezarka wykorzystuje ruchome wrzeciono. Możliwe jest tworzenie rowków, kanałów, otworów lub gładkich powierzchni.
 • Wiercenie - do obróbki metalu wykorzystuje się ruch obrotowy wiertła. Maszyny do toczenia lub frezowania często mogą także wiercić otwory.
 • Gwintowanie - za pomocą narzędzia tnącego tworzy się gwint wewnątrz otworu lub na powierzchni cylindra.
 • Szlifowanie - poprzez ruch obrotowy szlifierki wygładza się powierzchnię obrabianego materiału.
 • Obróbka elektroerozyjna - poprzez wykorzystanie wyładować elektrycznych usuwa się nadmiar materiału. Metoda ta wykorzystywana jest do obrabiania najtwardszych stopów metali i produkcji narzędzi skrawających.
Copyright © 2023 cnc-obrabiarki.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadzwoń