Tokarki CNC do metalu nowe i używane

Oferujemy naszym Klientom tokarki CNC do metalu nowe i używane, ale również kompleksową pomoc w ich wdrożeniu oraz późniejszym serwisowaniu. W ten sposób możliwe jest znaczne zwiększenie wydajności produkcji i precyzji wykonywanych elementów na tokarce CNC. Tokarki CNC muszą być starannie wypoziomowane, aby pracować poprawnie.

Zadzwoń lub wyślij e-mail i
znajdziemy maszynę dla Ciebie
TELEFON
Wieloletnie Doświadczenia
tokarki CNC do obróbki metalu co to jest budowa i zastosowanie nowe i używane
Profesjonalnie, wieloletnie doświadczenie Rzetelnie i solidnie Sprawna obsługa i dobry kontakt
profesjonalne usługi i kompleksowa oferta

Tokarki CNC do metalu nowe i używane

Tokarki CNC obrabiają powierzchnię zewnętrzną przedmiotów poprzez toczenie. Powierzchnia wewnętrzna jest obrabiana poprzez wytaczanie. Oferowane przez nas tokarki CNC do metalu pozwalają na stosowanie obu metod obróbki. W tokarce nóż pozostaje nieruchomy, obraca się natomiast przedmiot, nad którym się pracuje.

Postaw na doświadczenie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Kompleksowo - szkolenie, serwis, dostawa
Poznaj nas lepiej

Tokarki CNC do metalu co to jest i budowa

W nowoczesnym przemyśle tokarki CNC do metalu mają niezwykle szerokie zastosowanie - stosuje się je w zakładach produkcyjnych i warsztatach. Wszystkie metalowe elementy maszyn, części zamienne, rozwiązania konstrukcyjne czy narzędzia produkowane są z wykorzystaniem tokarek. Komputerowy sterownik urządzenia pozwala na prowadzenie zoptymalizowanej pod kątem kosztów i czasu produkcji wielkoseryjnej. Zaawansowane tokarki CNC do metalu mogą być wyposażone w głowice rewolwerowe oraz wiele uchwytów na narzędzia.

Kto wykorzystuje tokarki CNC?

 • Przemysł motoryzacyjny i lotniczy
 • Firmy zajmujące się obróbką metalu
 • Przemysł medyczny i protetyczny
 • Przemysł zbrojeniowy
 • Budownictwo
 • Kolejnictwo
 • Zakłady produkujące maszyny przemysłowe
Zadzwoń lub wyślij e-mail i
znajdziemy maszynę dla Ciebie
TELEFON
+15
Lat
doświadczenia
+573
Sprzedanych
Maszyn
16
Specjalistów
W Zespole

Tokarki CNC do metalu używane i nowe

Oferujemy państwu profesjonalne tokarki CNC do metalu o różnorodnym przeznaczeniu. Urządzenia takie jak tokarki CNC różnią się budową, rodzajem napędu, układem prowadnic, używanymi narzędziami i systemami sterowania. Posiadamy urządzenia z napędem jedno- lub wieloosiowym. Prowadnice naszych tokarek mogą być liniowe lub krzyżowe. Zastosowanie bardziej zaawansowanych urządzeń znacznie zwiększa wydajność. Najbardziej zaawansowane tokarki CNC można wyposażyć nie tylko w płytki do toczenia, ale też w narzędzia do gwintowania, wiercenia, frezowania czy szlifowania.

Obróbka skrawaniem to jedna z najstarszych stosowanych przez ludzi technik wytwarzania przedmiotów. Polega na stopniowym usuwaniu wierzchniej warstwy materiału poprzez skrawanie. Potrzebne jest do tego narzędzie skrawające. Dzisiaj najpowszechniejszym rodzajem obrabiarek są maszyny numeryczne.

Sterowanie i rodzaje tokarek CNC

Tokarki CNC do metalu są w stanie skutecznie wytwarzać przedmioty o owalnych kształtach. Maszyny numeryczne zapewniają znacznie większą precyzję oraz szybkość pracy niż manualne odpowiedniki. Pojawienie się urządzeń CNC zrewolucjonizowało przemysł.

Rodzaje tokarek:

 • Uniwersalne - służą do różnorodnej obróbki, takiej jak toczenie wzdłużne i poprzeczne, gwintowanie czy wiercenie. Są przystosowane do produkcji podstawowych detali.
 • Skośne - umożliwiają toczenie wzdłużne i poprzeczne wykonywane pod kątem. Pozwalają na produkcję detali o nietypowych kształtach.
 • Wielkogabarytowe - pozwalają na toczenie detali o dużej średnicy.

Urządzenia przystosowane do produkcji seryjnej są w stanie wykonywać wielokrotnie te same detale bez ingerencji operatora. Znacznie poprawia to wydajność pracy, pozwalając na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników finansowych. Oferowane przez nas tokarki CNC mogą zostać wyposażone w automatyczne systemy ułatwiające pracę.

Urządzeniem, które kontroluje pracę tokarki CNC, jest komputer. Jest on połączony z urządzeniem przy pomocy sprzętowego sterownika. Świadczymy usługi z zakresu doradztwa w kwestii zakupu odpowiedniego sprzętu komputerowego, który będzie kompatybilny z dostarczoną przez nas obrabiarką. W ten sposób możliwe jest przyspieszenie pracy. Wyróżnia się trzy podstawowe sposoby sterowania tokarkami CNC:

 • G-kody - uniwersalny i prosty język programowania, który może zostać wygenerowany automatycznie lub napisany ręcznie przez programistę lub operatora.
 • Wyższe języki programowania - rzadko spotykana metoda szczegółowego programowania wytycznych dla urządzeń numerycznych.
 • Wektory - graficznie przedstawione ścieżki pracy maszyny, które są automatycznie konwertowane na kod zrozumiały przez urządzenie.

Znajdziesz u nas tokarki CNC w dobrej cenie

Podczas projektowania obrabianych przedmiotów wykorzystuje się oprogramowanie CAD, natomiast do samej obróbki CAM. Świadczymy usługi z zakresu szkoleń dla operatorów, dzięki czemu mogą oni podnieść swoje kompetencje. Chociaż tokarki CNC do metalu przez większość czasu pracują automatycznie, operator musi nie tylko obserwować pracę urządzenia i mierzyć poprawność wykonywanych detali. Umiejętność sprawdzenia poprawności kodu jest równie ważna, co znajomość budowy samej tokarki CNC.

Świadczymy usługi z zakresu szkoleń dotyczących obsługi urządzeń numerycznych, wykonywania podstawowych napraw oraz programowania. Obsługa tokarki CNC do metalu wymaga zarówno znajomości mechaniki, jak i podstawowych kompetencji związanych z obsługą komputera. Dzięki nam mogą je Państwo uzyskać w krótkim czasie i korzystnej cenie. Jedna tokarka numeryczna jest w stanie wykonywać pracę kilku, a czasem nawet kilkunastu ręcznych urządzeń w tym samym czasie. Tokarki CNC są także znacznie bardziej odporne na błędy operatorów, gdyż podczas pracy opierają się na zaprogramowanych poleceniach i wskazaniach czujników.

Podczas intensywnej eksploatacji tokarki CNC do metalu się zużywają, dlatego oferujemy kompleksową pomoc serwisową naszych specjalistów. Jesteśmy w stanie naprawić każdą usterkę w ramach obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Dysponujemy szerokim doświadczeniem i kompleksową wiedzą.

Copyright © 2023 cnc-obrabiarki.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadzwoń